Президент Huawei Smart PV розповів про цифровізацію сонячної енергетики і нові фотовольтаїчні рішення для накопичення енергії

Компанія Huawei презентувала рішення FusionSolar + Storage для генерації та накопичення енергії всіх сценаріїв використання на виставці CISOLAR 2021 та IBES 2021. Також компанія оголосила про створення нового підрозділу — Huawei Digital Power Technology.

IB Centre поспілкувалася із Ченєм Ґоґуанєм (Chen Guoguang), президентом підрозділу Huawei Smart PV, аби дізнатися про стратегію і бачення компанії щодо майбутнього фотовольтаїки.

Huawei розробила нову стратегію для майбутнього розвитку фотовольтаїки. У чому вона полягає?

Чень Ґоґуан, президент Huawei Smart PV: Цьогоріч на виставці SNEC Huawei презентувала сучасні рішення FusionSolar+ для генерування та накопичення енергії в усіх сценаріях. Це рішення «5+4+1». Так, «5» означає п’ять основних технологій Huawei, зокрема технологію нульового енергоспоживання, теплові технології, технологію накопичення, хмарну технологію та технологію на основі штучного інтелекту. «4» означає чотири основні сценарії застосування. Тобто наші інтелектуальні фотовольтаїчні генератори можуть застосовуватися для великомасштабних сонячних електростанцій, зеленої енергетики домогосподарств та промислових підприємств, а також як автономні джерела енергії для заміни дизельних генераторів. «1» стосується енергетичної хмари Huawei, що інтегруватиме управління генерацією, накопиченням, а також споживанням енергії завдяки штучному інтелекту.

Huawei прагне просувати ці нові технології, щоб реформувати структуру енергетики переходом від традиційної системи до відновлюваної. Це допоможе Китаю та іншим країнам досягти цілей щодо скорочення викидів вуглецю і досягнення вуглецевої нейтральності.

 

Huawei вважає цифровізацію основним рушієм переходу до альтернативних джерел енергії?

 

Так. Ми вважаємо, що є чотири основні елементи для створення системи відновлюваної енергетики. По-перше, це висока частка відновлювальних джерел, зокрема заміна традиційної енергетики на вітрову, сонячну, а також системи накопичення у сфері генерації. По-друге, популяризація електрифікації на стороні споживачів, наприклад, включно з електротранспортом та електромобілями. По-третє, ширше використання електроніки в енергетичних системах і посилення взаємодії між генерацією енергії, мережею та споживачами. Вчетверте, це цифровізація та інтелектуалізація енергосистем, що дозволяє керувати масивними вузлами в енергетичному інтернеті, зокрема сонячними станціями, накопичувачами, електромобілями та іншими сценаріями застосування. І цей аспект є найважливішим, щоб забезпечити функціонування та безпеку.

 

Які зміни зазнало рішення Huawei FusionSolar на шляху до восьмої версії?

 

Ми розробили FusionSolar для зниження вартості системи і поліпшення загальної ефективності. На ранніх етапах компанія Huawei зосередила увагу на зниженні нормованої собівартості електроенергії (LCOE) та спрощенні технічного обслуговування та експлуатації підключених мережевих наземних сонячних електростанцій. Однак завдяки швидкому зниженню вартості за останні роки сонячна енергія досягла економічної конкурентоспроможності з іншими видами енергії. Отже, нове покоління FusionSolar націлене на зниження мінливості сонячної енергії за рахунок краще контрольованої інтеграції фотовольтаїчних рішень і накопичувачів.

Як приклад, ми представили концепцію інтелектуального фотовольтаїчного генератора (Smart PV Power Generator), яка має на меті не лише знизити вартість системи, але й досягти того, щоб сонячні електростанції стабільно генерували  подібно, подібно до традиційних вугільних та гідроелектростанцій. У такий спосіб сонячні станції зможуть стати популярним джерелом енергії і приєднуватися до мережі у масштабах світу.

 

На який сектор сонячної енергетики орієнтовані рішення Smart PV Power Generator?

 

Компанія Huawei має у портфоліо рішення FusionSolar для всіх сценаріїв, яке охоплює всі можливі спектри застосування, від великомасштабних СЕС, автономних джерел енергії і до сонячних батарей на дахах комерційних і промислових об’єктів (C&I), а також житлових будинків.

 

Що ви думаєте про ринок фотовольтаїки інтегровану в будівлі BIPV?

 

Ми вважаємо фотовольтаїку інтегровану в будівлі BIPV перспективним ринком. Однак, з мого досвіду відвідування більш ніж 100 країн та спостереження за ринками фотовольтаїки, я хочу наголосити на важливості безпеки систем. На мою думку, це має бути основною характеристикою для інверторів для BIPV-систем. В основі інверторів має лежати надійна та зріла технологія та обов’язково бути присутньою функція швидкого відключення масиву сонячних батарей. Я хочу закликати всіх виробників сонячних інверторів звернути увагу на це питання під час маркетигу та продажів BIPV інверторів, оскільки неналежне функціонування та невідповідність вимогам безпеки, пожежі чи вибухи негативно вплинуть або призведуть до повної зупинки розвитку цілого ринку.

 

У 2020 році Huawei виконала поставку фотовольтаїчних інверторыв на 42 ГВт. Це новий рекорд. Чи планується розширення потужностей?

 

У 2021 році ми готові до виробництва близько 100 ГВт інверторної потужності. Завдяки автоматизації та адаптивності виробництва наша продуктивність повністю відповідає потребам ринку.

 

Який обсяг постачань сонячних інверторів і накопичувачів заплановано на 2021 рік?

 

Наша ціль на цей рік — поставити 60 ГВт інверторів. Однак, враховуючи результати останніх місяців і динамічний у своєму розвитку ринок, ми, вірогідно, перевищимо ці показники до кінця року. Для сфери накопичення наша мета на 2021 рік — 3 ГВт·год.

 

Про компанію Huawei

Huawei є провідним світовим постачальником інфраструктури інформаційних і комунікаційних технологій (ІКТ), а також інтелектуальних пристроїв. Створюючи інтегровані рішення в чотирьох основних областях (телекомунікаційні мережі, ІТ, «розумні» пристрої і хмарні сервіси), ми прагнемо відкрити цифровий світ, в якому все є інтелектуальним і взаємопов’язаним, для кожної людини, оселі та організації.

Комплексний портфель продуктів, рішень і послуг Huawei є конкурентоспроможним і безпечним. Завдяки відкритій співпраці з партнерами з екосистем ми створюємо довгострокову цінність для наших клієнтів, прагнемо розширювати можливості людей, збагачувати особисте життя і сприяємо впровадженню інновацій в організаціях усіх форм і розмірів.

Інновації Huawei спрямовані на задоволення потреб клієнтів. Ми вкладаємо значні кошти в фундаментальні дослідження, концентруючись на технологічних проривах, які просувають світ уперед. У компанії працюють понад 197 000 співробітників у більш ніж 170 країнах і регіонах, які обслуговують більш ніж 3 мільярди людей в усьому світі. Компанія Huawei заснована в 1987 році. Це приватна компанія, яка повністю належить її співробітникам.

В Україні компанія Huawei здійснює свою діяльність з 2000 року. Стратегія соціальної відповідальності ХУАВЕЙ УКРАЇНА охоплює чотири напрями: освіта, охорона здоров’я, захист довкілля, розвиток.

 

Про Huawei FusionSolar

Посівши помітне місце на ринку сонячної енергетики по всьому світу, Huawei пропонує стрингові інвертори нового покоління із розумною технологією управління для створення повністю цифрового розумного фотоелектричного рішення FusionSolar®.

Рішення FusionSolar® є розумним, безпечним та надійним, що забезпечує стабільно високу генерацію та рентабельність інвестицій. Це робить Huawei ідеальним вибором для інвесторів та девелоперів по всьому світу.

Huawei посідає 1 місце у світі за обсягом постачання інверторів з 2015 до 2019 рр.

 

Компанія Huawei стала Мегават спонсором подій CISOLAR 2021, 10-ї Конференції та Виставки Сонячної енергетики Центральної та Східної Європи та IBES 2021, Першої Конференції та Виставки Систем Накопичення Енергії в Центральній та Східній Європі, які відбулись 6-8 липня у Києві та паралельно в онлайні.

CISOLAR – це головні Конференція та Виставка сонячної енергетики не лише в Україні, а й в Центральній та Східній Європі. Заснована в 2011 році, CISOLAR стала головним місцем зустрічей для учасників світового та місцевого ринку, діловою платформою та індикатором розвитку сонячної галузі на ринках Європи, що розвиваються.

 

Організаційний комітет CISOLAR & IBES 2021:

Email: cisolar@ibcentre.org

Сайт: ibcentre.org

 

Читайте новини компанії Huawei FusionSolar Europe в офіційних джерелах

Huawei Fusion Solar Europe: https://solar.huawei.com/eu/

Huawei Enterprise Global: https://e.huawei.com/en/

Huawei Global: http://www.huawei.com

Youtube Huawei Fusion Solar: https://www.youtube.com/channel/UCqY5WCjAYp2LyogA28vsyeg

Twitter Huawei Fusion Solar: https://twitter.com/HuaweiSolar

Linkedin: https://www.linkedin.com/showcase/huawei-fusionsolar

 

Контакти

Олександра Волощук, менеджер з маркетингу та зі зв’язків із громадськістю ХУАВЕЙ УКРАЇНА (продуктовий PR) voloshchuk.oleksandra@huawei.com, +380 68 875-24-55

Аліна Севастюк, менеджер зі зв’язків із громадськістю ХУАВЕЙ УКРАЇНА (корпоративний PR), sevastiuk.alina@huawei.com, +380 95 462-82-82

Олександра Терещук, спеціаліст зі зв’язків із громадськістю ХУАВЕЙ УКРАЇНА, tereshchuk.oleksandra@huawei.com, +380 96 340-66-22